Sex telefon- pomysł na dochodowy biznes oparty na ludzkich pragnieniach
Biznes i finanse

Sex telefon- pomysł na dochodowy biznes oparty na ludzkich pragnieniach

Seks przez telefon bo tak potocznie możemy ująć tego rodzaju biznes jest oczywiście w pełni zgodny z obowiązującym prawem dlatego też nie musimy się martwić o sprawy legalności założenia tego typu przedsiębiorstwa. Usługa sex telefonu polega na udostępnieniu numeru do infolinii, w której pracują kobiety odbierające połączenia podobnie ma się to w przypadku kanałów sprzedaży CC  ( call center) z tą różnica że tutaj obsługuje się głównie połączenia przychodzące.

Ten pomysł na biznes jest o tyle skuteczny ponieważ osoby łączące się z seks telefonem często potrafią spędzić przed słuchawką nawet 30 min co później przekłada się na dobry wynik całego zespołu. Usługa seks telefonu bazuje na konieczności zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych i zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie praktycznie zawsze. Za przykład może posłużyć strona pod adresem: http://seks-telefon.com/

Co jest potrzebne do stworzenia całego zaplecza technicznego do prowadzenia seks telefonu? 

Jako absolutne must have w prowadzeniu biznesu musimy określić odpowiednio wygłuszone dość duże pomieszczenie, z oknami i odpowiednim oświetleniem. Pomieszczenie takie może być usytuowane w mniejszym, lub większym biurowcu w zależności od możliwości finansowych podczas jego otwierania. Jeżeli już sprawa pomieszczenia i siedziby głównej będzie rozwiązana, to kolejnym krokiem jaki powinniśmy wykonać w dążeniu do odpowiedniego wyposażenia miejsca pracy są stanowiska dla konsultantek, czyli boksy. Stanowisko pracy powinno być odpowiednio wygłuszone specjalną gąbką, zawierać komputer, klawiaturę, monitor, słuchawki, myszkę, oprogramowanie umożliwiające podjęcie pracy, przy stanowisku natomiast powinno się znajdować ergonomiczne krzesło, a w środku każdego boksu powinny zawsze wisieć skrypty z pomocami dla konsultantek.

Odpowiednie wygłuszenie jest niezbędne aby w czasie rozmów nie było możliwości słuchania konsultantów w boksach przylegających. Skrypty to również bardzo ważny element dla konsultantki na słuchawce ponieważ momencie kiedy zabraknie tematów do rozmowy żeby potrzymać klienta trzeba ciągle zadawać pytania i wychodzić z inicjatywą. Podstawą do sukcesu takiej infolinii jest odpowiednie przeszkolenie pracownic i tym samym ciągła ich kontrola pod względem jakości prowadzonych rozmów. Wymiernym wskaźnikiem jakości danej pracownicy na tym stanowisku jest oczywiście długość rozmowy, czyli przetrzymanie jak najdłużej osoby na infolinii.

Podczas procesu rekrutacji pracownic na dane stanowisko liczyć się będą przede wszystkim barwa głosu, odporność na stres, wysoka komunikatywność i chęć pracy z ludźmi, za dodatkowy atut można również uznać wcześniejszą pracę na słuchawce co będzie na pewno pomocne w rozpoczęciu tej pracy.

Jak kontrolować proces pracy pracownika, oraz w jakim wymiarze prowadzić szkolenia i coachingi dla tych osób?

Podstawą utrzymania się na rynku jest jakość pracy, którą będą przedstawiały pracownice podczas rozmowy na seks telefonie, dlatego odpowiednie i regularne szkolenia pomogą nam w dążeniu do jak najlepszych wyników. Na czym ma polegać szkolenie z zakresu seks telefonu? Szkolenie może być w oparciu o nagrania rozmów danej osoby i odsłuchiwanie ich na osobności, albo poprzez podpięcie się ze słuchawkami do stanowiska danej konsultantki i odsłuchiwanie jej na osobności. Do tego aby coachingi i szkolenia były skuteczne potrzebne są odpowiednie wytyczne takie jak:

  • ocena barwy głosu
  • ocena wstępu do rozmowy
  • zaangażowanie konsultantki
  • przełamywanie lodów między konsultantką a klientem
  • efekt końcowy czyli zadowolenie klienta.

Jeżeli przygotujemy tak skonstruowany formularz to będziemy mieli możliwość kontroli i stałego doszkalania konsultantek.

 

Post Comment