Domniemana szkodliwość gier – prawda czy fałsz?
Rozrywka

Domniemana szkodliwość gier – prawda czy fałsz?

Z przykrością przyznajemy, że niesłychanie dużo ludzi wciąż myśli, że gry to niebezpieczeństwo i to oczywiście one sprawiają, że młodzież czyni przestępstwa. Jest to wyjątkowo kuriozalne, albowiem polska specjalizacja gier video niesłychanie dynamicznie się rozwija (posiadamy perfekcyjnych przedstawicieli w tej profesji!), a inni ludzie nie przeszkadzają sobie w wypowiadaniu takich czy też innych negatywnych sądów bądź opinii.

Ostatnio bardzo dużo gram w postapokalipsę. Jakoś tak gry mi się podobają – być może dlatego, że co poniektóre z gier wydają się prorocze? Szczególnie raczej to w największy sposób do nich zachęca. To jest odrobinę dziwne, ale badanie zapadłych i zniszczonych uniwersów, chodzenie w poszukiwaniu pozostałych surowców bądź znaczących substratów, napotykanie na urządzone w jakiś sposób szajki oraz pertraktowanie z nimi, zajmowanie się handlem jest bardzo atrakcyjne dla graczy. To wszystko jest możliwym scenariuszem w obliczu zagłady cywilizacji, takiej jak całkowity konflikt atomowy, uderzenie meteorytu w glob albo wykrystalizowanie się nowej, szkodliwej i nieuleczalnej choroby.

Gry video umożliwiają nam na niedługi moment wcielić się w bohatera szczególnie z takich światów a także doznać jego przygód. Ja z reguły bawię się tak, że albo wcielam w postać i podejmuję te decyzję, jakie są sprawiedliwe i które najwidoczniej wybrał w podobnych ograniczeniach, albo szkicują w wyobraźni osobowość śmiałka i starają się grać właściwie do jego charakteru.

Tym sposobem można grać o wiele ciekawiej, chociaż w pozycje z gatunku role-playing game. Wiadomo, że światy te są w stanie rzeczywiście zainspirować – odpowiednim wzorem są pewne gry, jako że skończenie czterech tytułów z pewnego świata gry ze wszystkimi dodatkami  zajmuje bez mała rok. Dwanaście miesięcy grania we właściwie jeden tytuł!

Naturalnie, że polecamy każdej osobie granie w gry komputerowe. To nie tak, jak słychać i czytamy w mediach – rozrywka przed konsolą w granicach zdrowego rozsądku może przynieść sporo wartości. Dla najmłodszych może to być na przykład obcy język, dlatego że dzięki graniu w pozycje są one w stanie w szybszy sposób się go przyuczyć. Znamy sporo ludzi, którzy idealnie tym sposobem nauczyli się języka obcego, a dzięki temu ich przyszłe kształcenie było wartościowsze!

Post Comment